1Tel: 0 (232) 375 44 42 - 0 (506) 027 89 50 

Bize "Erzene Mahallesi 114 Sokak 6/A Bornova - İzmir" adresinden ulaşarak misafirimiz olabilirsiniz.

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Ptesi - Ctesi : 10:00 - 20:00
Pazar: 10.00 - 19.00
Ücretsiz sanat danışmanlığı hizmetimiz için lütfen randevu alınız.

PAROLANIZI MI UNUTTUNUZ?

*

Sırala: Yön::
 • Yetişkinler İçin Resim Sınıfı Açılıyor

  Yetişkinler İçin Resim Sınıfı Açılıyor

  Yetişkinler için resim sınıfımız açılıyor! Her Salı ve her Cuma saat: 14:00'da ve aylık sadece 150 TL (4 ders)
  Detaylar için lütfen bizi arayın: 0 (232) 375 4442 ve 0 (506) 027 8950

 • Yetişkinler İçin Yaratıcı Drama Eğitimi

  Yetişkinler İçin Yaratıcı Drama Eğitimi


  Yaratıcı dramayı, katılımcıların geçmiş yaşantılarından yola çıkarak bir kavramı, olayı, önceden belirlenmiş bir konuyu, bir lider eşliğinde, rol oynama, doğaçlama gibi bir çok teknikten faydalanarak yarattığımız ve bu kurgusal dünyayı deneyimlediğimiz bir grup süreci olarak ifade edebiliriz.

  Yaratıcı drama süreci, öz farkındalığın gelişiminde, kişi ve olaylara önyargısız bakabilmede, problemlerin çözümünde farklı bakış açılarının önemini kavramada, yaratıcılığın ve ifadenin önündeki toplumsal baskı biçimleri ile baş edebilmede, etkin dinleme ve demokratik bir tutum geliştirilmesinde vazgeçilmez araçlardan bir tanesidir.

  Yaratıcı drama genel olarak çocuklarla anılan bir öğretim modeli olarak görülür Ancak biz yetişkinlerin en az çocuklar kadar yaratıcı dramaya ihtiyaç duymaktayız. Gündelik hayat içinde boğuşan yetişkinler genelde bu boğuşma içinde kaybolup gider.

  Yaratıcı drama her şeyden önce durup düşünme ve neyi yaşıyor olduğumuzu gözden geçirme şansı verir. Hayata dair yeni paylaşımlarda bulunmak üzere hepinizi çemberimize bekliyoruz.

 • Aile Müzik Eğitimi

  Aile Müzik Eğitimi

  Çocuğunuzun evdeki müzik öğretmeni olmak ya da enstrüman çalışmalarınızı destekleyecek olan temel müzik bilgilerini kısa bir sürede öğrenmek istemez misiniz?

  Çocuğunuz enstrüman dersi alıyor ama öğretmeni ile haftada sadece bir gün geçirebiliyor..Siz ise, geriye kalan süreçte çocuğunuzun çalışmalarında ona nasıl destek olacağınızı bilemiyorsunuz ve enstrümanının başına her oturuşta sancılı süreçler başlıyor... Çalış deseniz bir türlü, çalışma deseniz başka türlü…Matematik, İngilizce ya da Türkçe dersleri bir şekilde yardımcı olabildiğiniz konular ama konu müzik olunca geçmişin tozlu sayfaları üzerinize kara bulutlar halinde çöküyor çünkü siz neredeyse HİÇ BİR ŞEY hatırlamıyorsunuz doğru mu ?

  Çocuğun enstrüman eğitimi güçlü ve sağlam bir ekip çalışmasını gerektirir ve bu nedenle çocuğunuz, siz ve eğitmen sağlam bir takım çalışması yapmadığı sürece başarı hep uzakta kalacaktır.

  Toplam 4 hafta sürecek olan eğitimlerimizde bu konuları gündeme getirecek, sizlerin nota bilgilerini tazeleyecek, çocuğunuzun eğitim sürecinde onu motive edecek olan konulardan bahsedecek ve yaşadığınız sorunlara çözümler üreteceğiz.

  Eğitimlerimize bireysel olarak da size uygun olan  bir gün ve saatte katılabilirsiniz..

   

  Konularımız


  -Enstrüman eğitimi süresince çocuğa nasıl yaklaşılması gerektiği ve verimli çalışma temposu ile başarıyı yakalamanın anahtarı

  -Müzik yazısına dair her şey

  -Solfej ve Bona (Notaları isimleri,süreleri ve vuruşları ile okuma)

  -Piyano eğitimi ile ilgili teknik bilgiler

  -Notaların enstrüman  üzerindeki yerleri

  -Müzik terminolojisi

  -Soru, cevap ve öneriler

 • Bedende Enstrümantal (Çalgısal) Seslendirme Ritm Ve Hareket Uygulamaları

  Bedende Enstrümantal (Çalgısal) Seslendirme Ritm Ve Hareket Uygulamaları

  Yer: Melisa Karan Sanat Merkezi

  Tarih: 3 Aralık 2016 Cumartesi

  Saat: 13:00                                                                                                                                                                                                                                        

  BEDENDE ENSTRÜMANTAL (ÇALGISAL) SESLENDİRME  RİTM VE HAREKET UYGULAMALARI

  Ritm hayatımızın her evre ve alanında dengemizi sağlamamıza yarayan en önemli temel unsurlardan bir tanesidir.Bedenimiz enerjimizi ve ruh yaradılışımızı sağlayan önemli bir enstrümandır.Yaşamımız bir evrede  başlar ve son bulur, bu süreç içerisinde tüm yaradılış süreci ritmik bir yaradılış gerçeğine göre oluşturulmuştur.Güneşin doğması ve batması, zaman ve mesafe ölçekleri, araçların ve makinelerin çalışma prensipleri  ve hareketleri, yürümek veya koşmak, uyanma ve uyuma zamanları vb. tüm durumlar, ritmik hareket ve  zamanlama koordinasyonu ile gerçeklerşir. Tüm bu zorunlu yaşam koşullarına uyum, potansiyel bir enerji kaynağı gerektirir. Doğru reaktivite edilmiş enerji ve rtimik hareket zihnin ve bedenin uyumlu çalışması için en büyük etkendir ve enrji kaynağıdır. Bizler bedeni bir enstruman olarak kullanıp onu uyarıyoruz, uyandırıyoruz harekete geçip kendisini ve enerjisini keşfetmesini sağlıyoruz.

  Bedenimiz bilindiği üzere 4’te 3’ü sudan oluşan bir yapıya sahiptir. Su maddesi ,ses titreşimini en hızlı algılayan ve yansıtan maddelerden biridir. Dolaylı yollardan gelen tüm dış kaynaklı negatif ve pozitif  ses, enerji, frekans gibi işitsel ve titreşimsel durumlar bedenimizde iç etken hareketlerine neden olmaktadır ,bu da tüm organ ve kas isklet sistemini olumlu yada olumsuz etkilemektedir .Doğru ve ritmik frekanslar metabolizmamızın sağlıklı çalışmasını sağlar, bedenin doğru bölgelerine uygulanan hafif vurgu da ki baskılar ,hareketler ve masaj teknikleri bedenin iyi hissetmesini sağlar ancak bu sadece kasların ve belirli bölgelerin rahatlamasını yada iyileşmesi için uygulanan başka bir uygulama ve bilim alanıdır. Biz kendi  bedenimizi vurmalı bir çalgı gibi kullanacağız , belli ritim hareketlerini yumuşak kas ve organ yapısı içeren alanlara uygulamamak kaidesi ile, vurmalı bir müzik aletini çalar gibi ritmik bir şekilde çalmayı öğrenerek; kendi kendimize bedenimizde ki suyu  pozitif titreşime ve  dans haline maruz bırakacağız ve bu çalışma tekniği , bedenimizin kendimizden gelen komutlar ile kendisini tanımasına ,iç ve dış denge gelişimlerine  sahip olunmasına, doğru yolla verilen ritmik vurguların kolektif , eğlenceli bir ortamda çalışma enerjisine ve yetisine ulaşmasına ,en önemlisi içsel uyanışlardan birine dair yolculuk yapmamıza neden olacaktır.

  Bizler sedece sizlerin yaşam kalitenizi  geliştirmenize ve farkındalıklara etken olmanıza yardımcı olan  kılavuz bireyleriz , eğllenceli kolektif hareketler ve  ritmik titreşimler sağlıklı, dengeli  ve uzun yaşam kalitesine sahip olan bireyler oluşturur. Siz de eğlenerek sağlıklı kalmayı tercih edenlerdenseniz çalışmalarımıza bekliyoruz.

  Tonguç M. GÖKALP

  T.C. Meb Özel Melisa Karan Sanat Merkezi

  Vurmalı Çalgılar Eğitmeni                                                                                                                                                                                                                                                                                          

  TONGUÇ GÖKALP KİMDİR ?

  1975 İzmir doğumlu sanatçı,eğitmen ve  araştırmacı Tonguç Gökalp ,Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı’nda yaylı sazlar yapım eğitimi almıştır. Akademisyen bir aileden gelen Gökalp ,ailesinin de desteği ile hem resim  hem de müzik sanatında ,yurt içinde ve yurt dışında çeşitli eğitmenlerden,felsefe,spor,müzik ve sanat eğitimleri üzerine dersler almış ve ayrıca araştırmacı bir kimliğe vakıf olmuştur. Gökalp, multi enstrümanist(çoklu enstruman çalabilen) bir icracı ve bestecidir. Çeşitli kültürlerin müziklerini araştırma ve birebir seslendirme üzerine aldığı eğitimler ve  yaptığı uygulamalar sayesinde, defalarca sahne alarak  hatırı sayılır bir  sahne deneyimine  ulaşmıştır.Bu edinimler sayesinde insan bedeninin hem ruhsal hem de  fiziksel olarak geliştirmeye yönelik  BEDENDE ENSTRÜMANTAL SESLENDİRME RİTM VE HAREKET  UYGULAMALARI TEKNİĞİ nin  uygulayıcısı ve geliştiricisi olmuştur.

 • İZSİAD Gençlik Komisyonu Başkanı Melisa Karan'ın Ziyareti

  İZSİAD Gençlik Komisyonu Başkanı Melisa Karan'ın Ziyareti

  EGE MECLİSİ - İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) Gençlik Komisyonu Başkanı Melis Karan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Yeşim Özbudaklı, Özge Küçükkurt ve Hikmet Dedeoğlu, İZSİAD Başkan Yardımcısı ve Asrın Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Talak'ı ziyaret etti. Ziyarette Asrın Grup'un genç yöneticisi Atacan Talak da İZSİAD'ın gençlerine ev sahipliği yaptı.

  KARAN: BÜYÜKLERİMİZLE DİYALOG BİZE TECRÜBE KAZANDIRIYOR

  İş dünyasıyla diyaloglarını attırmak için bir dizi ziyaret gerçekleştirdiklerini dile getiren Başkan Karan, “Tecrübe, büyüklerinden bir şeyler görerek ve yaşayarak kazanılır. Gençlik Komisyonu olarak biz de bunun farkındayız. Bu kapsamda İZSİAD’a üye olan iş adamlarını ziyaret ediyoruz. Bu ziyaret dışında sosyal aktivitelerimiz de devam ediyor. 9-10 Nisan tarihleri arasında Çeşme’de bir liderlik seminerine katılacağız. Buna benzer organizasyonlarımız devam edecektir” diye konuştu.

  TALAK: GENÇLERİMİZE ÖNEM VERİYORUZ

  Gençlerin iş dünyasına daha çabuk uyum sağlaması için tecrübeli iş adamlarıyla bir araya gelmesi gerektiğini ve bu ziyaretlerin gençlere büyük bir özgüven sağladığını kaydeden İZSİAD Başkan Yardımcısı Ali Talak ise, “Biz, her zaman gençlerimize büyük önem verdik. Gençlerin yetişmesi için biz de elimizden geleni yapıyoruz. Bugün arkadaşlarımızın gerçekleştirdiği ziyaretten çok memnun kaldım. Gençlerin tecrübeli iş adamlarıyla sürekli diyalog halinde olması, onlara büyük kazanımlar sağlayacaktır. Bu tarz ziyaretlerin de kendilerine özgüven sağladığına inanıyorum. Gençlerimiz bu ülkenin geleceği için en büyük sermaye. Rehberimiz Büyük Atatürk de bu ülkeyi gençlere emanet etti. Gençlerimizin her zaman yanında, destekçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

 • Müziksel İşitme Testi

  Müziksel İşitme Testi

  Tunca Müziksel İşitme Testi kurumumuzda bireysel olarak da uygulanmaktadır. Detaylı bilgi ve iletişim için lütfen bizi arayın.

  Tel : 0232 375 4442
  Gsm : 0506 027 8950

  Randevu için lütfen formu doldurun.

  TUNCA MÜZİK TESTİ

  Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim üyesi ve viyolonsel sanatçısı Prof. Dr. Ozan Evrim Tunca, müziğe olan beceriyi ölçmek amacıyla bir test geliştirdi. Bu test, size çocuğunuzun müziksel işitme becerisi konusunda fikir vermek için hazırlanmıştır. Çocuğunuz testte başarılıysa, bu size onu daha fazla desteklemek konusunda harekete geçmeniz gerektiğini gösterir. Çocuğunuzun, yaşına göre, mesleki müzik eğitimi veren bir kurumu hedefleyebileceğiniz gibi, bir çalgı alıp, özel dersler ve kurslarla zevkli bir hobi edinmesini de sağlayabilirsiniz. Türkiye'deki devlet konservatuarları, güzel sanatlar liseleri, eğitim fakülteleri gibi müzik eğitimi veren kurumların özel yetenek sınavlarının müziksel işitme becerisi bölümleri temel alınarak hazırlanmış bir müzik yetenek testidir. Bu testin içerik geçerliliği için uzman görüşleri alınarak ve alandaki çalışmalar incelenerek hazırlanmış olan müzik testi, bilimsel yöntemlerle geçerli ve güvenilir hale getirilmiştir.

  Katılmak için gerekli olan koşullar nelerdir?

  Bu teste katılmak için kurumumuzu arayıp isminizi yazdırmanız gerekmektedir. Bu teste 9 yaş ve üzeri her çocuk katılabilir. Test bireysel ya da grup olarak uygulanabilir.

  Kişisel bilgilerin Gizliliği Yanıt kağıtlarında öğrencilerin adı, soyadı ve okul numarası bilgileri yazılı olacaktır. Okul müdürlüğünün çocuklara sınav sonuç belgesini ulaştırırken ihtiyacı olacağı düşünüldüğü için istenen bu bilgiler başka hiçbir kurum ya da kişi ile paylaşılmayacaktır. Öğrencilerin kendileri ile hiçbir kontak kurulmayacak, sınav sonuç belgeleri elektronik posta yolu ile PDF formatında olmak üzere okul müdürlüğüne gönderilecektir.
  Testten Sonra Ne Yapmalıyız? Bu test size çocuğunuzun müziksel işitme becerisi konusunda fikir vermek için hazırlanmıştır. Çocuğunuz testte başarılıysa, bu size onu daha fazla desteklemek konusunda harekete geçmeniz gerektiğini gösterir. Çocuğunuzun, yaşına göre, mesleki müzik eğitimi veren bir kurumu hedef belirleyebileceğiniz gibi, bir çalgı alıp, özel dersler ve kurslarla zevkli bir hobi sahibi olmasını da sağlayabilirsiniz. Ayrıca şehrinizde ya da çocuğunuzun okulunda bir koro olup olmadığını da araştırabilirsiniz. Profesyonel müzik eğitimi sırasında kimi öğrenciler işitme becerisi eksiklerini çalışma disiplinleri ile örtebilir; bazen eksiklerinin üzerine kararlılıkla gidip kendilerini geliştirebilirler. Ancak müzik eğitimi kesinlikle seslerin işitilmesinde ve ayırt edilmesinde; melodi ritim belleğinde özel bir duyarlık gerektirir. Ama duyarlığı çok az olan öğrenciler eğitim sırasında zorluk çekebilir ve bir türlü istekleri sonuçları sağlayamayabilir. Çocuğunuz testten başarılı olamadıysa; ancak yine de müziğe karşı tutku hissediyorsa bir müzik öğretmenine danışıp bireysel yardım alarak durumu tekrar gözden geçirebilirsiniz. Bu testin ana amacı ebeveynlerin çocuklarının müzik yeteneğini keşfetmelerini sağlamaktır, kimseyi heves duyduğu bir alandan uzaklaştırmak değildir.

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Sevgili Ozan, doğru ve hak ettiği biçimde destek görebilirse müziksel işitme becerisini ölçen bu testin ulusumuzun yarınlarını müzik alanında olumlu olarak etkileyeceğinden hiç kuşkum yok. Seni yurtseverliğin ve çalışkanlığın için kutlar bu projenin yarınlarında ülkemizden nice başarılı sanatçıların yetişmesinde aracı olmasını dilerim.

  Gürel Aykal, Devlet Sanatçısı

 • Kampanya Duyurusu

  Kampanya Duyurusu


   

  Kapmanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.

 • Aile Müzik Semineri (Piyano Eğitimi)

  Aile Müzik Semineri (Piyano Eğitimi)

  Çocuğunuzun evdeki piyano öğretmeni olmak ya da piyano çalışmalarınızı destekleyecek olan temel müzik bilgilerini kısa bir sürede öğrenmek istemez misiniz?

  Çocuğunuz piyano dersi alıyor ama öğretmeni ile haftada sadece bir gün geçirebiliyor.. Siz ise, geriye kalan süreçte çocuğunuzun çalışmalarında ona nasıl destek olacağınızı bilemiyorsunuz ve piyanonun başına her oturuşta sancılı süreçler başlıyor… Çalış deseniz bir türlü, çalışma deseniz başka türlü… Matematik, İngilizce ya da Türkçe dersleri bir şekilde yardımcı olabildiğiniz konular ama konu müzik olunca geçmişin tozlu sayfaları üzerinize kara bulutlar halinde çöküyor çünkü siz neredeyse HİÇ BİR ŞEY hatırlamıyorsunuz doğru mu ?

  Çocuğun enstrüman eğitimi güçlü ve sağlam bir ekip çalışmasını gerektirir ve bu nedenle çocuğunuz, siz ve eğitmen sağlam bir takım çalışması yapmadığı sürece başarı hep uzakta kalacaktır.

  Toplam 4 hafta sürecek olan seminerimizde bu konuları gündeme getirecek, sizlerin nota bilgilerini tazeleyecek, çocuğunuzun eğitim sürecinde onu motive edecek olan konulardan bahsedecek ve yaşadığınız sorunlara çözümler üreteceğiz.

  Seminer konularımız:

  - Piyano eğitimi süresince çocuğa nasıl yaklaşılması gerektiği ve verimli çalışma temposu ile başarıyı yakalamanın anahtarı

  -Müzik yazısına dair her şey

  -Solfej ve Bona (Notaları isimleri, süreleri ve vuruşları ile okuma)

  -Piyano eğitimi ile ilgili teknik bilgiler

  -Notaların piyano üzerindeki yerleri

  -Müzik terminolojisi

  -Soru, cevap ve öneriler

   

  Eğitmen: Melisa Karan Tümbaş

  Tarih: 3 Aralık 2016 / Cumartesi

  Seminer Başlangıç Saati: 12.00

  Seminer Bitiş Saati: 13.00

  Ücret: 150 TL

 • Yaratıcı Drama Dersi

  Yaratıcı Drama Dersi

  İzmir Devlet Tiyatrosu sanatçılarından Aytuğ Çelik ile "Çocuklar ile Yaratıcı Drama " derslerimiz başlıyor!

  Yaratıcı drama, günlük yaşamın rutini içerisinde saklı enerjinizi dışa vurabilmeniz, dünyayı çok yönlü etkileşimler içerisinde algılayabilmeniz için bir çıkış yoludur. Bu çalışma, çocukların davranış ve düşünce biçimleriyle kendi deneyimlerini buluşturup yaşamlarını daha bilinçli düzenlenmelerine yardımcı olur. Böylelikle insan ilişkilerinin çok yönlülüğünü keşfetmiş olurlar.

  Biz, baskınlanmışlıkları, sınırları, yanlış iletişim biçimlerini dışarıda bırakarak yeni bir yorumla özgür bireyler olarak hayatı sürdürebilmek için herkesin yaratıcı drama eğitimine ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Çünkü eleştiri ve değerlendirmelerle hayata hazırlanma , gerçek duygularımızı açarak rahatlama ve kendi hayatımızın özneleri olma şansı sadece bizim elimizde!


  Siz de bu fırsatı çocuklarınıza sunmak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçin...
  İletişim : 0232 375 4442
  Not : Ön kayıt işlemi için bizi aramanız gerekmektedir. Sadece bu yolla yapılan kayıtlar geçerli olacaktır.
  Yaratıcı Drama’nın faydaları nelerdir? * İletişim becerilerini güçlendirir. * Bireysel davranış, topluma uyum, birlikte davranma yetilerini güçlendirir. * Kendine güven, hayal gücü ayrıntıları gibi olguları güçlendirir. * Yaratıcılığı geliştirmeyi sağlar. * Doğaçlama yapabilme yeteneğini geliştirir.

ÜST