1Tel: 0 (232) 375 44 42 - 0 (506) 027 89 50 

Bize "Erzene Mahallesi 114 Sokak 6/A Bornova - İzmir" adresinden ulaşarak misafirimiz olabilirsiniz.

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Ptesi - Ctesi : 10:00 - 20:00
Pazar: 10.00 - 19.00
Ücretsiz sanat danışmanlığı hizmetimiz için lütfen randevu alınız.

PAROLANIZI MI UNUTTUNUZ?

*

ANNE - ÇOCUK ATÖLYESİNİN FAYDALARI

Çocuğunuzla resim etkinliği yaparken hem kaliteli zaman geçirebilir, hem de çocuğunuzun birçok gelişim alanını destekleyebilirsiniz. Örneğin; Çocuğunuzun renk kavramı, dil gelişimi, becerileri, bilişsel gelişimi ve yaratıcılığını geliştirmesine olanak sağlayabilirsiniz. Çocuklar öğrenmeleri gereken bir çok bilgi ve beceriyi resim yaparak daha hızlı ve kolay öğrenebilir.
Çocuğunuz ile birlikte yaptığınız eğlenceli ve öğretici resim etkinlikleri ile çocuğunuzun ince motor becerisini de geliştirebilirsiniz. Etkinliklerdeki boya kalemleri, kağıtlar silgiler, renkli tüp boyaları, kara kalem kalemleri, fırçalar v.b materyaller onun el kaslarını güçlendirir. Güçlü ince motor becerileri çocuğun ileride rahat bir şekilde yazı yazmasını sağlar.
Çocuğunuzla resim yaparken onun renk kavramlarını, kağıt boyutlarını, tuval boyutlarını, konular için gerekli malzemeleri öğrenmesini sağlar ve resim için gerekli olan sözcük dağarcığını geliştirebilirsiniz.
Çocuğunuz sizinle resim yaparken düzenli ve detaylı çalışmayı öğrenebilir. Planlı ve düzenli çalışmak, organize olabilmek günlük yaşam için çok gerekli olan bir beceridir. Akademik yaşantıda da organize olabilen düzenli ve planlı olan çocuklar daha başarılı olurlar. Aynı zamanda yaptığı etkinliğin aşamalarına dikkat etmek, kuruması için sabretmek, gerekli malzemeyi kullanmak gibi süreçler de çocuğunuzun dikkat becerisini destekler.
Yaptığınız resim etkinliklerinde çocuğunuzun kendinden bir şeyler katabileceği konular seçmeniz çocuğunuzun yaratıcılığı açısından önemlidir. Böylece çocuğunuzla yaptığınız resim çalışmaları çocuğunuzun sözel olarak ifade edemediği şeyleri yansıtmasına ve bunları sizinle paylaşmasına fırsat yaratır.
Resim yapımı sırasında ebeveyn-çocuk ilişkisi ve iletişimi kuvvetlenir. Çocuğunuz resim yolu ile kendini, özelliklerini, güçlü yönlerini tanır. Resim yaparken bazı yerlerde zorlansalar bile tamamlayabildiklerini görmek, gerektiğinde yardım isteyebilmeyi öğrenmek, denemeye devam etmeyi öğrenmek çocuğunuzun özgüvenini olumlu yönde etkiler.
Çocuğunuz ile resim yaparken çocuğunuzun iç dünyası hakkında birçok fikir edinebilirsiniz. Yaptığınız resim üzerinden açık uçlu sorular sorabilir, çocuğunuzla sohbet edebilirsiniz.
Çocuğunuz, resim yapmanın sonunda yaratmanın verdiği haz ile mataryelistik tutumlardan uzaklaşır. Her şeyin hazırına sahip olmak yerine elinde olan malzemeleri kullanarak istediği resimleri çizebileceğini öğrenir.

 

Fatoş Ercan
MKSM / Resim Eğitmeni

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
hizmet koşulları.
  • Henüz hiç yorum yok
ÜST