1Tel: 0 (232) 375 44 42 - 0 (506) 027 89 50 

Bize "Erzene Mahallesi 114 Sokak 6/A Bornova - İzmir" adresinden ulaşarak misafirimiz olabilirsiniz.

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Ptesi - Ctesi : 10:00 - 20:00
Pazar: 10.00 - 19.00
Ücretsiz sanat danışmanlığı hizmetimiz için lütfen randevu alınız.

PAROLANIZI MI UNUTTUNUZ?

*

Gitar Dersini Nereden, Kimden, Nasıl Almalı?

  Klasik Gitar ses yüksekliği bakımında toplu yaşamdan çok ayrı bir alanda çalışılması ve ya çalınması gereken bir enstruman değildir. Zaman içerinde değişim göstermiş olan gitar günümüzde farklı tarzdaki müziklere elektro , akustik ve bas gitar formlarında etkin bir biçimde uyum sağlamıştır. Bu değişimin sergilene bilmesi için gerekli olan son zamanların teknolojisi amfilerle beraber saat kaç olursa olsun basit bir kulaklık yardımıyla ses izole edilerek sadece çalıcınnın duyması sağlanabilir. Ve tüm bu bilgilerin öncesinde çocuğunuz gitar eğitimi almak ‘istiyorsa’ ve sizde onun arkasındaysanız elinizden gelen tüm imkanları ona sunmakla işe başlayabilirsiniz. Dersler nereden alınmalı sorusunu birlikte dikkatle inceleyelim;
Öncelikle elimizde iki tane seçenek var. Özel ders yada müzik eğitimi veren belli kurum ve kuruluşlar.

Gitar eğitimi veren kurum ve kuruluşların belirli avantaj ve dezavantajları vardır. Sağlanılan alan ve imkan , birebir müzik yapabilmek , farklı enstrümanlarla birlikte aynı anda çalabilme ve müzik dilinden konuşabileceği sosyal bir ortam kazandırmak , özellikle küçük yaş grubu çocuklar için dikkat dağılması çok karşılaşılan ve normal bir durum olduğundan gitar eğitimini belirli bir çatı ve disiplin altına almak kurum ve kuruluşların avantajlarıdır. Eğitmen değişimi ve özel derse göre daha az saat esnekliğine sahip olması da tölare edilebilir bazı dezavantajlardır. Eğer siz yada çocuğunuz bir kurumdan gitar dersi almak istiyorsa öncelikle kurumda çalışan gitar eğitmeni iyice araştırılmalıdır. Sonuç olarak bir enstrüman eğitimine başlamak vereceğiniz bir emek ve elde edilmesi hiç kolay olmayan maddi yatırımlar bütünlülüğü demektir. Eğitmen aklınızdaki tüm soruları sıkılmadan özenle dinlemeli ve size karşı her zaman net olmalıdır. Müzik eğitiminden elde edilebilecek en büyük kar bilgi paylaşımı ve iyi bir müzisyen yaratmaktır. Bu yüzden net olmak en önemli etkenlerden biridir.

Özel ders yoluyla gitar eğitimi almak ise diğer bir seçenektir. Bu durumda gerekli bütün imkanları çocuğunuza sizin sağlamanız gerekir.Öyleyse öncelikle güvenebileceğiniz bir eğitmen bulmanız şarttır.Gitar eğitiminin çok çeşidi bulunduğu için (konservatuvar,kişinin kendini geliştirmesi,iyi bilen bir kişinin eğitimi vb.) eğitmen seçerken sadece iyi performans sergilemesine değil aynı zamanda bunu öğretebilme yetisine de sahip olup olmadığı dikkatle gözlenmelidir.Kesinlikle ve kesinlikle iyi gitar çalmak iyi bir eğitim vermek demek değildir.Bu yüzden eğitmen seçiminde bu işin akademik eğitimini almış,gitarı en temel nota eğitiminden başlayarak öğrenmiş kişiler tercih edilmelidir.

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
hizmet koşulları.
  • Henüz hiç yorum yok
ÜST