1Tel: 0 (232) 375 44 42 - 0 (506) 027 89 50 

Bize "Erzene Mahallesi 114 Sokak 6/A Bornova - İzmir" adresinden ulaşarak misafirimiz olabilirsiniz.

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Ptesi - Ctesi : 10:00 - 20:00
Pazar: 10.00 - 19.00
Ücretsiz sanat danışmanlığı hizmetimiz için lütfen randevu alınız.

PAROLANIZI MI UNUTTUNUZ?

*

Gitarıma Nasıl Bakmalıyım?

Ne tür bir gitara sahip olursanız olun, mutlaka gitarınızı ev içerisinde kılıfı(kutusu) dışında tutmalısınız. Kılıf içerisinde nemden yada ısıdan oluşabilecek çatlamaları ya da akort kaymalarını en aza indirmek ancak bu sayede çözüme ulaşır.

Klasik ve Akustik Gitarlar:

• Kimyasal açıdan zengin hiç bir temizlik maddesiyle temizlemeyiniz. Gitar vücuda yakın tutularak çalınan bir enstruman olduğu için bu temizlik çalıcıya da deri hastalıkları açısından sorun yaratabilir. En basit temizleme yöntemi ıslaklığı iyice giderilmiş nemli bir bez yardımı ile silinip normal bir kuru bez ile neminin alınması en ideal temizliktir.
• Kesinlike ısı yayan cisimlere yakın olmamalıdır.

Elektro ve Bas Gitarlar: • Üzerlerinde bulunan eletronik aksamlar dışında kalan yerelerin aynı klasik gitarlarda olduğu gibi nemli bez ve ardından kuru bezle yardımıyla temiz tutulması yeterlidir.
• Oluşabilecek sorunların mutlaka bilgili kişiler tarafında yapılması ve amfiye bağlı olduğu zamanda hiç bir şekilde kapalı devreler açılmamalıdır.
• Kabloların ayak altında pek bulunmadıklarına ve bükülmediklerine emin oldunluğunda çalınmaya başlaması, çalıcıyı oluşabilecek her türlü olumsuz durumdan korumak için yeterlidir.

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
hizmet koşulları.
  • Henüz hiç yorum yok
ÜST