1Tel: 0 (232) 375 44 42 - 0 (506) 027 89 50 

Bize "Erzene Mahallesi 114 Sokak 6/A Bornova - İzmir" adresinden ulaşarak misafirimiz olabilirsiniz.

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Ptesi - Ctesi : 10:00 - 20:00
Pazar: 10.00 - 19.00
Ücretsiz sanat danışmanlığı hizmetimiz için lütfen randevu alınız.

PAROLANIZI MI UNUTTUNUZ?

*

Bateri Dersi Nereden ve Nasıl Alınmalı?

Bateri yapısı ve ses hacmi gereği toplu yaşamda çalınması ve çalışılması zor bir enstrüman olarak bilinse de günümüzde teknolojinin ilerlemesi ve elektronik baterilerin satışa sunulması ile birlikte bu sorun bir hayli giderilmiştir. Öncelikle çocuğunuz bateri eğitimi almak ‘istiyorsa’ ve siz de onun arkasındaysanız elinizden gelen tüm imkanları ona sunmakla işe başlayabilirsiniz.

Dersler nereden alınmalı sorusunu birlikte dikkatle inceleyelim;

Öncelikle elimizde iki tane seçenek var.Özel ders yada müzik eğitimi veren belli kurum ve kuruluşlar.

Bateri eğitimi veren kurum ve kuruluşların belirli avantaj ve dezavantajları vardır. Sağlanılan alan ve imkan , akustik olarak birebir müzik yapabilmek  , farklı enstrümanlarla birlikte aynı anda çalabilme ve müzik dilinden konuşabileceği sosyal bir ortam kazandırmak , özellikle küçük yaş grubu çocuklar için dikkat dağılması çok karşılaşılan ve normal bir durum olduğundan bateri eğitimini belirli bir çatı ve disiplin altına almak kurum ve kuruluşların avantajlarıdır. Eğitmen değişimi ve özel derse göre daha az saat esnekliğine sahip olması da tölare edilebilir bazı dezavantajlardır. Eğer siz yada çocuğunuz bir kurumdan bateri dersi almak istiyorsa öncelikle kurumda çalışan bateri eğitmeni iyice araştırılmalıdır. Sonuç olarak bir enstrüman eğitimine başlamak vereceğiniz bir emek ve elde edilmesi hiç kolay olmayan maddi yatırımlar bütünlülüğü demektir. Eğitmen aklınızdaki tüm soruları sıkılmadan özenle dinlemeli ve size karşı her zaman net olmalıdır. Müzik eğitiminden elde edilebilecek en büyük kar bilgi paylaşımı ve iyi bir müzisyen yaratmaktır. Bu yüzden net olmak en önemli etkenlerden biridir.

Özel ders yoluyla bateri eğitimi almak ise diğer bir seçenektir. Bu durumda gerekli bütün imkanları çocuğunuza sizin sağlamanız gerekir.Öyleyse öncelikle güvenebileceğiniz bir eğitmen bulmanız şarttır.Bateri eğitiminin çok çeşidi bulunduğu için (konservatuvar,kişinin kendini geliştirmesi,iyi bilen bir kişinin eğitimi vb.) eğitmen seçerken sadece iyi performans sergilemesine değil aynı zamanda bunu öğretebilme yetisine de sahip olup olmadığı dikkatle gözlenmelidir.Kesinlikle ve kesinlikle iyi bateri çalmak iyi bir eğitim vermek demek değildir.Bu yüzden eğitmen seçiminde bu işin akademik eğitimini almış,bateriyi yada vurmalı çalgıları en temel nota eğitiminden başlayarak öğrenmiş kişiler tercih edilmelidir.

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
hizmet koşulları.
  • Henüz hiç yorum yok
ÜST