1Tel: 0 (232) 375 44 42 - 0 (506) 027 89 50 

Bize "Erzene Mahallesi 114 Sokak 6/A Bornova - İzmir" adresinden ulaşarak misafirimiz olabilirsiniz.

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Ptesi - Ctesi : 10:00 - 20:00
Pazar: 10.00 - 19.00
Ücretsiz sanat danışmanlığı hizmetimiz için lütfen randevu alınız.

PAROLANIZI MI UNUTTUNUZ?

*

Baterime Nasıl Bakmalıyım?

Eğer akustik bateri sahibiyseniz sizin için büyük parçalar çok önemli. Ahşap davullarda ortam ısısı çok önemlidir. Sürekli ani ısı değişimleri ahşabı çatlatabilir ve bu durumda ahşabı çatlayan parça kullanılmaz olacaktır. Aynı şekilde metal davullarda ise parçaları düşürmemek, derisinden başka bir yerine vurmamak gerekir. Metalin eğrilmesi önemli ses bozulmalarına neden olacaktır.

Aynı zamanda ısı değişimi baterinin akordunu da her zaman etkiler. Deri sıcakta gevşer ve ses kalınlaşır. Bu durumda tekrar akort etmek gerekir. Aksamlarda yükseklik ve açı ayarlamaya yardımcı olan kulakçıklar hiçbir zaman çok sert sıkılmamalıdır. Bu aksamın ömrünü kısaltır.

Ancak elektronik bateri sahibiyseniz dikkat etmeniz gereken hususlar daha farklı. Öncelikle baterinizin tozunu sürekli silmeniz gerekir. Toz bütün elektronik aletlerin düşmanıdır. Bununla beraber dokunduğunuz her şey elektronik olduğundan bağlantı kablolarına basmamanız ve çok fazla bükmemeniz gerekir. Unutmayın ki bateri de olsa o bir enstrümandır ve yeni aldığınız bir telefon ya da televizyonla aynı özeni hak eder.

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
hizmet koşulları.
  • Henüz hiç yorum yok
ÜST