WHATSAPP ile BİLGİ AL
0 (232) 375 44 42/ 0 (506) 027 89 50 / Her Gün 10.00 - 20.00

Aile Müzik Eğitimi

İzmir Bornova Melisa Karan Sanat Merkezi
Bornova Aile Müzik Eğitimi

Çocuğunuzun evdeki müzik öğretmeni olmak ya da enstrüman çalışmalarınızı destekleyecek olan temel müzik bilgilerini kısa bir sürede öğrenmek istemez misiniz? 

Çocuğunuz enstürman eğitimi alıyor ama öğretmeni ile haftada sadece bir gün geçirebiliyor.... Siz ise geriye kalan süreçte çocuğunuzun  çalışmalarında ona nasıl destek olacağınızı bilemiyorsunuz ve enstürman başına her oturuşta sancılı süreçler başlıyor.... Çalış deseniz bir türlü, çalışma deseniz başka türlü...Matematik, Türkçe ya da İngilizce bir şekilde yardımcı olabildiğiniz konular ama konu müzik olunca geçmişin tozlu sayfaları üzerinize kara bulutlar halinde çöküyor çünkü siz neredeyse HİÇ BİR ŞEY hatırlamıyorsunuz doğru mu?

Çocuğun enstrüman eğitimi güçlü ve sağlam bir ekip çalışması gerektirir ve bu nedenle çocuğunuz, siz ve eğitmen sağlam bir takım çalışması yapmadığı sürece başarı hep uzakta kalacaktır.

Toplam 4 hafta sürecek olan eğitimimizde bu konuları gündeme getirecek, sizlerin nota bilgilerini tazeleyecek, çocuğunuzun eğitim sürecinde onu motive edecek konulardan bahsedecek ve yaşadığınız sorunlara çözümler üreteceğiz.

Eğitimimize bireysel olarak katılabilir ya da grup dersi seçeneklerimizden faydalanabilirsiniz.

Eğitim Konularımız:

* Enstürman eğitimi süresince çocuğa nasıl yaklaşılması gerektiği ve verimli çalışma temposu ile başarıyı yakalamanın anahtarı

* Müzik yazısına dair her şey

* Solfej ve Bona ( Notaları isim leri, süreleri ve vuruşları ile birlikte okuma)

* Enstrüman eğitimi ile ilgili teknik bilgiler

* Notaların enstrüman üzerindeki yerleşimi, basit düzeyde çalma

* Müzik terminolojisi

* Soru, cevap ve öneriler