WHATSAPP ile BİLGİ AL
0 (232) 375 44 42/ 0 (506) 027 89 50 / Her Gün 10.00 - 20.00

Neden LCM?

İzmir Bornova Melisa Karan Sanat Merkezi
Bornova Neden LCM?

Öğrenciler için faydaları:

LCM, sadece bir sınav sistemi değil, aynı zamanda uluslar arası standartta bir eğitim modelidir. Bu eğitimi alan öğrenci, eğitimine dünyanın her yerindeki sınav ve eğitim merkezlerinde hiçbir denklik sorunu yaşamadan kaldığı yerden devam edebilecektir.

LCM sınav sistemine dahil olan öğrenci, aldığı eğitimin uluslar arası standartlarda değerlendirmesini alacak ve bu sayede okul ve iş yaşantısında kendisine burs imkanı sağlayacak olan tüm dünyada bilinirliği olan bir belgeye sahip olabilecektir.

LCM eğitim ve sınav modeli ile öğrencilerin önünde hep bir hedef olacağından motivasyon düşüklüğü gibi durumların daha az olması söz konusudur.

LCM eğitim modeli sadece enstrüman çalmaya yönelik değildir. Technical Work (Teknik Çalışma) , Performans (Çalma ya da Söyleme ), Ensemble (Birlikte Çalma), Viva Voce (Sözlü Sınav) Sight Reading (Deşifre , görür görmez okuma ve çalma), Aural Test (İşitsel Test) gibi müzik eğitiminin en önemli unsurlarını içerir ve bu alanlarda West London University eğitmenleri tarafından yazılı olarak değerlendirilirler. Böylelikle öğrenci velisi ya da öğrenci için detaylı bir uzman görüşü  alınmış olacaktır.

LCM eğitim modeli sayesinde, evde alınan özel dersler dahi, kurumsal kimlik kazanacaktır.

Müzik Eğitimi Veren Kurumlar için Faydaları:

LCM eğitim modeli kurumlarda verilen eğitim modelinin düzenlenmesi ve hedef kazanımların dünya standartlarında olması nedeniyle büyük bir avantajdır. Böylelikle kurum içerisinde uygulanan, uluslar arası geçerliliği ve düzeni olan kapsamlı bir eğitim modeli kuruma başarı ve prestij sağlar.

Müzisyen ve Müzik Eğitimcilerine Faydaları:

LCM eğitim ve sınav modeli, tüm müzik okulu mezunlarına yurt dışında eğitim, burs  ve çalışma imkanı sunar. Denklik sorunu için harika bir alternatif oluşturur.

Müzik okulu mezunu olmayıp kendi imkanlarıyla kendini yetiştiren müzisyenler için ise  uluslar arası geçerliliği olan bir belge olma özelliği sayesinde yine  harika bir alternatiftir.