WHATSAPP ile BİLGİ AL
0 (232) 375 44 42/ 0 (506) 027 89 50 / Her Gün 10.00 - 20.00

Eğitim Sistemi

İzmir Bornova Melisa Karan Sanat Merkezi
Bornova Eğitim Sistemi

 

1887 yılında kurulan LONDON COLLEGE OF MUSIC, İngiltere'de ve aralarında ABD ve Kanada'nın da bulunduğu bir çok ülkede Müzik, Tiyatro ve İletişim dallarında sınavlar düzenlemektedir. LCM sınav sistemine dahil olan öğrenciler, verdiği emeklerin karşılığında yurt içi ve yurt dışında başvuracağı okul ve iş gibi alanların kabul aşamasında gerekli olan sanatsal etkinlik portföyünün içerisinde yer alacak olan uluslararası akreditasyona sahip olan çok değerli bir  sertifikanın sahibi olacaklardır. Öğrencinin yeteneklerine göre 8. Seviyeye kadar olan sınıflar Performans , Recital,  Leisure Play ve Teaching Diploma gibi bölümlerden oluşan programlar, her bir öğrencinin kendisine uygun programdan eğitim alma ve sınava tabi tutulma özgürlüğünü vermektedir.

Sınav değerlendirmelerinin West London Universitesi Müzik eğitmenleri tarafından yapıldığı sistem sayesinde çocuğunuzun ya da sizin aldığınız eğitimin tüm dünyada bilinirliği ve geçerliliği olan bir sistem dahilinde  değerlendirilme ve belgelendirilme imkanı olmaktadır.

Londra’dan gelen uzman müzik eğitmenleri sınav esnasında rapor formlarını teknik çalışma, performans, sözlü sınav, deşifre ve işitsel test aşamalarının tümü için doldurmaktadırlar. Böylelikle uluslar arası standartlar dahilinde değerlendirilen öğrenci ve eğitmeni öğrencinin durumu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmektedir.

Sınav sistemi, Yüz yüze, Online ve Recording olarak üçe  ayrılmıştır. Öğrenci, eğitmeniyle birlikte sisteme karar vermelidir.

LCM Sertifika Programı sekiz seviyeli bir sınav sistemidir. Öğrenci seviyesine göre ve öğretmenlerinin yönlendirmesiyle istenilen seviyeden eğitim alıp sınava girebilir. Seviye sınavlarında her yıl düzenli ilerleme şartı aranmamaktadır. Öğrenci gelişim durumuna göre istediği seviyeye atlama hakkına sahiptir. Ancak her yıl düzenli olarak sınava girmek bir motivasyon kaynağı olmakla birlikte öğrencinin edindiği beceriyi belgeleme imkanı vereceğinden önemlidir.

Bu sisteme göre, her yıl belirlenen tarihlerde London College of Music (LCM) yetkililerinin yapacağı sınavlara katılacak olan öğrenciler, 8. seviyeyi  tamamladıklarında tüm dünyada geçerli olan müzik koleji mezunu diploması almaya hak kazanmaktadırlar. Ayrıca 8. seviyeyi tamamladıktan sonra öğrenci isterse Theory 5 sınavını da geçmek kaydıyla,  LCM’in Ön Lisans, Lisans ve Yüksek Lisans programlarının sınavlarına girerek bu diplomaları da alabilmekte, eğitmen ya da sanatçı kimliklerini uluslar arası bilinirliği olan bir belge ile kanıtlama şansına sahip olacaklardır . Öğrencilerin eğitim esnasında  bulunduğu şehir ya da ülkeden ayrılması sorun değildir çünkü dünya üzerinde 1000’den fazla sınav ve eğitim merkezi bulunan sistem sayesinde tüm öğrenciler eğitimlerine dünyanın bir çok yerindeki sınav merkezlerinde kaldıkları yerden devam edebilmektedirler.

London Collage of Music sınavlarına, her türlü müzik okulu ve konservatuar öğrencileri ile özel öğretmenlerden ders alan herkes katılabilir.